Wielkie zmiany!

Wielkie zmiany!

Drodzy PLNOG-owicze,

Jesteście już z nami od 15 lat, a w przeciągu tych lat odbyło się aż 30 edycji. Na każdej z nich pojawiliście się w licznym gronie. Jako firma Proidea staraliśmy się za każdym razem sprostać Waszym oczekiwaniom, by PLNOG dostarczał Wam wartościowych treści i inspirujących dyskusji. W ostatnim czasie zauważyliśmy spore zmiany w branży telco oraz w całym, szeroko pojętym obszarze IT. Nasza organizacja jest bardzo świadoma dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Stale monitorujemy rynek, aby dostosować nasze wydarzenia do oczekiwań i potrzeb uczestników. Chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na aktualne potrzeby rynku, dlatego zdecydowaliśmy, że konferencja PLNOG będzie odbywała się raz w roku. 

Podejmujemy taką decyzję, dlaczego, że wiele tematów poruszanych na PLNOG jest już omawianych na innych naszych konferencjach. Organizujemy m.in. Confidence (https://confidence-conference.org/) oraz OhMyHack (https://omhconf.pl/), które poruszają tematy security i sieciowe, tworzymy też konferencje skupiające się na metodyce DevOps, czy też HackYeah (http://hackyeah.pl), na którym uczestnicy zmagają się z zadaniami poświęconymi loT. Dużo dyskusji i eventów IT skupia się na warstwie 7 i wyższych. Dodatkowo pojawią się dyskusje w obszarach Web 3.0/4.0/5.0, tematy NoCode/LoCode czy tematyka związana ze sztuczną inteligencją, które będziemy poruszać w trakcie wydarzeń organizowanych w drugim semestrze. 

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory pomagali nam w tworzeniu PLNOGa i na pewno nie zawieszamy pracy. Planujemy jeszcze więcej innych wartościowych eventów i hackathonów. Zmieniamy rozkład tematów i wierzymy, że spotkamy się na innych wydarzeniach Proidea. Jeżeli jeszcze kiedyś pojawi się potrzeba organizacji dwóch edycji PLNOG-a w ciągu roku, to z pewnością do tego wrócimy. Mamy nadzieję, że ta informacja nie wpłynie negatywnie na Wasze plany. Liczymy na to, że zobaczymy się na PLNOG w maju. 

Jeżeli chcesz porozmawiać o zmianach, dołącz do nas 15-16 maja na PLNOG31 w Krakowie. Liczba miejsc jest ograniczona, a bilety szybko się rozchodzą, więc zachęcamy do szybkiego zakupu. Pełną agendę konferencji znajdziecie tutaj: https://plnog.pl/pl/plnog-31/

Z poważaniem,
Zespół PLNOG

Skip to content