Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG22?

Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG22?

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje agenda konferencji PLNOG? Dlaczego w programie pojawiają się takie, a nie inne tematy i skąd wiemy, że prelegenci to prawdziwi specjaliści, a nie jacyś przebierańcy?

Otóż za wartość merytoryczną wydarzenia odpowiada Rada Programowa – aktywiści, eksperci, młode talenty i wyjadacze polskiej branży telekomunikacyjnej. To na ich barkach spoczywa obowiązek oddzielenia ziarna od plew i skonstruowania programu, którego wartość docenią uczestnicy PLNOG.

Propozycje wykładów napływają do Rady z dwóch stron. Pierwsza część to sugestie zgłaszane bezpośrednio przez członków Rady, organizatorów, wreszcie przez Was – poprzez ankiety, które uzupełniacie w trakcie trwania konferencji (tak, naprawdę je czytamy! ;)). Druga część to zgłoszenia, które spływają do nas za pośrednictwem formularza CfP, który znajdziecie na naszej stronie (https://plnog.pl/2019-2/cfp22/). Aplikować może każdy i każdy nawet najbardziej szalony pomysł jest dyskutowany na forum Rady.

Jednak wszyscy wiemy, że inaczej rozmawia się w wirtualnej przestrzeni, a zupełnie inaczej twarzą w twarz. Dlatego jako organizatorzy staramy się w trakcie przygotowań spotkać osobiście z Rada Programową i ustalić wspólny front walki o lepszą przyszłość telekomunikacji.

Jedno z takich spotkań miało miejsce właśnie w miniony weekend. Między 9 a 12 listopada we Wrocławiu wspólnie pracowaliśmy na kształtem dwudziestej drugiej edycji PLNOG.

Po sobotnim obiedzie spotkaliśmy się w sali konferencyjnej hotelu Śląsk, aby wybrać najciekawsze spośród zgłoszonych już prelekcji.

Wykłady na PLNOG-u dzielimy na trzy części:

  • Wykłady techniczne, których staramy się zgromadzić jak najwięcej,
  • Soft skills i rozwój, czyli prelekcje poświęcone organizacji pracy w branży IT, historii telekomunikacji czy dyskusje nad technologiami przyszłości,
  • Inspiracje – wykłady i atrakcje, które ściśle nawiązują do motywu przewodniego i są luźno związane z telekomunikacją.

Prace nad agendą trwały do późnego wieczora, a poczynione ustalenia przegryźliśmy pizzą i zapiliśmy kieliszkiem wina. Na samym dole znajdziecie pierwsze potwierdzone prelekcje.

Z racji tego, że niedziela wypadła 11 listopada, dzień rozpoczęliśmy od obchodów stulecia niepodległości. Zaraz po odśpiewaniu hymnu znów zebraliśmy się w konferencyjnej salce i tak oto rozpoczął się drugi dzień prac nad agendą PLNOG22.

Wśród gorączkowych dyskusji rodziły się kolejne punkty obowiązkowe wiosennej edycji. Panele dyskusyjne, warsztaty i wyjątkowi goście – możecie być pewni, że tego nie zabranie podczas warszawskiego spotkania.

Ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, po obiedzie wybraliśmy się do niezwykłego miejsca – Hydropolis. Wszystkim polecamy to fantastyczne, multimedialne muzeum poświęcone wodzie (której całkiem sporo było podczas poprzedniej edycji ;))! Można w nim podziwiać replikę batyskafu „Trieste”, poznać historię Jacques-Yves Cousteau, czy przekonać się jak działa śruba Archimedesa.

Po zakończeniu zwiedzania wróciliśmy do pracy nad agendą i układaniem prelekcji w sloty godzinowe.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania “Kolejkowa”, największej makiety kolejowej w Polsce. Twórcy miniaturowego świata dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie filigranowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Ta niezwykła wizyta pozwoliła nam nabrać perspektywy i stanowiła wspaniałe zakończenie trzydniowej przygody.

 

W obradach Rady Programowej PLNOG wzięli udział:

  • Tomasz Brol
  • Andrzej Gab
  • Magdalena Figiel
  • Andrzej Karpiński
  • Marcin Kuczera
  • Piotr Wojciechowski
  • Jarosław Zieliński (telefonicznie)

Oraz ze strony organizatora Proidea:

  • Olga Michaliszyn
  • Paulina Tomaszewska
  • Justyna Zielińska
  • Monika Żmuda

Wśród potwierdzonych prelekcji znalazły się m.in.:

  • Łukasz Jokiel – Lekko sprytne mieszkanie – czyli jak praktycznie połączyć różne rzeczy, aby domownikom żyło się lepiej
  • Marcin Kowalski – O instalacjach energii odnawialnej w DC
  • John Laban – Open Compute Project
  • Więcej zdradzimy już niebawem…

 

Pamiętajcie, że do 10 stycznia czekamy na zgłoszenia w ramach Call for Papers https://plnog.pl/2019-2/cfp22/

Natomiast chętnych do dołączenia w szeregi Rady Programowej PLNOG zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego https://plnog.pl/2019-2/formularz-zgloszeniowy/

To Wy tworzycie PLNOG i to dzięki Wam, to najlepsza konferencja telekomunikacyjna w Polsce! Wybory do kolejnej, rocznej kadencji odbędą się właśnie podczas warszawskiej edycji – zgłaszajcie siebie lub osoby, które według Was powinny mieć swój udział w tworzeniu merytorycznej strony PLNOG-a!

Działamy dalej!

Skip to content