Obrady Rady, czyli wyjazd do Kielc

Obrady Rady, czyli wyjazd do Kielc

Jak powstaje agenda PLNOG i co znajdzie się w programie PLNOG24? 

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje agenda konferencji PLNOG? Dlaczego w programie pojawiają się takie, a nie inne tematy i skąd wiemy, że prelegenci to prawdziwi specjaliści? 

Otóż za wartość merytoryczną wydarzenia odpowiada Rada Programowa – aktywiści, eksperci, młode talenty i wyjadacze polskiej branży telekomunikacyjnej. To na ich barkach spoczywa obowiązek oddzielenia ziarna od plew i skonstruowania programu, którego wartość docenią uczestnicy PLNOG.

Propozycje wykładów napływają do Rady z dwóch stron. Pierwsza część to sugestie zgłaszane bezpośrednio przez członków Rady, organizatorów, wreszcie przez Was – poprzez ankiety, które uzupełniacie w trakcie trwania konferencji (tak, naprawdę je czytamy! ;)). Druga część to zgłoszenia, które spływają do nas za pośrednictwem formularza CfP. Aplikować może każdy i każdy nawet najbardziej szalony pomysł jest dyskutowany na forum Rady.

Jednak wszyscy wiemy, że inaczej rozmawia się w wirtualnej przestrzeni, a zupełnie inaczej twarzą w twarz. Dlatego jako organizatorzy staramy się w trakcie przygotowań spotkać osobiście z Rada Programową i ustalić wspólny front walki o lepszą przyszłość telekomunikacji.

 

Wspólna praca nad agendą

 

Jedno z takich spotkań miało miejsce właśnie w miniony weekend. Między 10 a 12 stycznia w Kielcach wspólnie pracowaliśmy na kształtem dwudziestej czwartej edycji PLNOG.

Po sobotnim zwiedzaniu miasta spotkaliśmy się w sali konferencyjnej hotelu Qbus, aby wybrać najciekawsze spośród zgłoszonych prelekcji.

Wykłady na PLNOG-u dzielimy na trzy części:

  • Wykłady techniczne, których staramy się zgromadzić jak najwięcej,
  • Soft skills i rozwój, czyli prelekcje poświęcone organizacji pracy w branży IT, historii telekomunikacji czy dyskusje nad technologiami przyszłości,
  • Inspiracje – wykłady i atrakcje, które ściśle nawiązują do motywu przewodniego i są luźno związane z telekomunikacją.

Prace nad agendą trwały do późnego wieczora, a potwierdzone prelekcje znajdziecie tutaj.

Wśród gorączkowych dyskusji rodziły się kolejne punkty obowiązkowe wiosennej edycji. Panele dyskusyjne, warsztaty i wyjątkowi goście – możecie być pewni, że tego nie zabranie podczas warszawskiego spotkania.

 

Pożyteczne z przyjemnym 

 

Ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, po obiedzie wybraliśmy się do niezwykłego miejsca – Muzeum Laurensa Hammonda. To oddział Muzeum Zabawek i Zabawy, który mieści się przy ulicy Kościuszki 13 w Kielcach. Na dwóch kondygnacjach zostało zaprezentowanych ponad 60 organów Hammonda, zegary oraz automatyczny stolik do brydża. Z organami nierozłącznie związani są tacy artyści jak np.: Jimmy Smith, Keith Emerson, Thijs van Leer, Czesław Niemen, Krzysztof Sadowski czy Wojciech Karolak.

Drugi dzień prac na agendą PLNOG24 zaczęliśmy od debaty nad… debatą. Bo choć wszystkim przyświeca ten sam cel, to każdy ma troszeczkę inną wizję. Na szczęście po raz kolejny udało się dojść do konsensusu i już niebawem będziemy mogli opublikować szczegóły dotyczące debaty oksfordzkiej. Po zakończeniu prac nad agendą i ułożeniu wszystkich prelekcji w sloty czasowe ruszyliśmy zwiedzać Zamek Królewski w Chęcinach. Pomimo zimy trafiliśmy na iście wiosenną pogodę, dlatego spacer po średniowiecznych ruinach był prawdziwą przyjemnością! Ta mała podróż w czasie pozwoliła nam nabrać perspektywy i stanowiła wspaniałe zakończenie weekendowej przygody.

 

W obradach Rady Programowej PLNOG wzięli udział:

  • Tomasz Brol
  • Andrzej Gab
  • Magdalena Figiel
  • Marcin Kuczera
  • Paweł Kuśmierski
  • Piotr Wojciechowski

Natomiast zdalnie doradzali nam:

  • Andrzej Karpiński
  • Jarosław Zieliński

Oraz ze strony organizatora Proidea:

  • Emanuela Didoszak
  • Jakub Kozioł
  • Joanna Matusiak
  • Paulina Tomaszewska 

 

Jeżeli praca Rady Programowej PLNOG wydaje Wam się ciekawa i pełna wyzwań (bo tak jest), to serdecznie zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi. Formularza zgłoszeniowego znajdziecie na https://plnog.pl/formularz-zgloszeniowy/  

To Wy tworzycie PLNOG i to dzięki Wam, to najlepsza konferencja telekomunikacyjna w Polsce! Wybory do kolejnej, rocznej kadencji odbędą się właśnie podczas warszawskiej edycji – zgłaszajcie siebie, lub osoby, które według Was powinny mieć swój udział w tworzeniu merytorycznej strony PLNOG-a!

 

Działamy dalej! 

 

Skip to content