Community Corner

Wszystkich złaknionych wiedzy, rozmowy i kontaktów towarzyskich zapraszamy do Community Corner, który znajdziecie w sali GEMINI (parter)! Branżowe dyskusje, zachęcające do interakcji sesje bazujące na doświadczeniu prowadzących oraz możliwość poznania się bliżej z przedstawicielami największych społeczności ICT w Polsce.

 

1 października 2018

 


Artur Czyż – Zabawy z SMS-ami czyli jak wysłać wiadomość SMS do innej osoby, a następnie podmienić jej treść?

14:20 – 14:45

Pokaz na żywo z krótkim technicznym wprowadzeniem do komunikacji SMS-owej.


Michał Sajdak – Hackowanie kamery CCTV na żywo

15:00 – 15:20 

W trakcie praktycznej prezentacji zaprezentowanych zostanie kilka błędów bezpieczeństwa w popularnych urządzeniach (m.in. pokazane na żywo przejęcie dostępu do profesjonalnej kamery CCTV – dostęp root bez uwierzytelnienia, czy zdobycie pełnego dostępu na wybranych routerach TP-Link – błędy znalezione przez prelegenta w 2016 roku). Całość zostanie uzupełniona świeżymi informacjami dotyczącymi bieżących problemów bezpieczeństwa w świecie IoT.

 


Michał Wnękowicz – Tworzenie skryptów do analizy / generowania komunikacji sieciowej

15:45 – 16:05

Scapy jest prężnie rozwijanym narzędziem, przez wiele osób nazywanym scyzorykiem sieciowym. Prezentacja będzie dotyczyła wykorzystania biblioteki Scapy w celu pokazania jak w szybki i prosty sposób można tworzyć narzędzia pomocne podczas testów penetracyjnych. Prosta droga od stworzenia pojedynczego pakietu, po w pełni funkcjonalne i działające narzędzie.