Community Corner 22

Wszystkich złaknionych wiedzy, rozmowy i kontaktów towarzyskich zapraszamy do Community Corner, który znajdziecie w sali na I piętrze! Branżowe dyskusje, zachęcające do interakcji sesje bazujące na doświadczeniu prowadzących oraz możliwość poznania się bliżej z przedstawicielami największych społeczności ICT w Polsce.

 

11 marca 2018

 


Jasiek Mela, dr. hab Irenuesz Sobota – pogawędki o biegunie 

11:50 – 13:00


Jerzy Paczocha, Andrzej Cichy, Stanisław Gruszczyński, Mirosław Stando, Aleksander Zawada – Geneza sieci i usług telekomunikacyjnych, ślady historii we współczesności.

14:00 – 15:00

Pierwsze dwudziestolecie XXI wieku charakteryzuje się niespotykanym dotychczas rozwojem technologii informacyjno – komunikacyjnych. W krótkim okresie z epoki analogowej – urządzeń elektromechanicznych i miedzi, która trwała przeszło sto lat, od połowy XIX wieku do ostatniego dwudziestolecia XX wieku, przeszliśmy do epoki cyfrowej – ruterów, przełączników i światłowodów. Dominujące w pierwszym okresie stacjonarne usługi telegraficzne i telefoniczne ustąpiły miejsca mobilnym usługom multimedialnym. Jak i dlaczego mogło dojść do tych zmian, jaki wpływ mają historyczne już dziś dokonania na kształt współczesnej sieci i usług i jak je wykorzystywać? O tym wszystkim chcemy porozmawiać w Community Corner. Przewidziana jest prezentacja działającej makiety centrali Strowger. Zapraszamy do na spotkanie z historią telekomunikacji i nie tylko 🙂 

 

12 marca 2018

 


Hackerspace WAW – prelekcja case-study HS z pytaniami od uczestników

10:50 – 11:50

Idea, historia, przegląd projektów i zainteresowań.
Hackerspace WAW jako poligon doświadczalny zarówno techniczny, jak i prawny bycia ISP :).