Konferencja PLNOG

Komitet

Do rady i komitetu należą osoby, które w istotny sposób przyczyniły się w rozwój inicjatywy PLNOG. Fundacja serdecznie dziękuje członkom rady za aktywną pomoc przy organizowaniu konferencji.

Radę PLNOG tworzą (w porządku alfabetycznym):

  • prelegat

    Sylwester Biernacki – od 2000 r. zajmuje się tematyką sieciową, z naciskiem na tworzenie i utrzymanie węzłów wymiany ruchu internetowego. Jest twórcą WIXa (Warsaw Internet eXchange), a od 2006r. buduje i utrzymuje największy w Polsce neutralny punkt wymiany ruchu – PLIX (Polish Internet Exchange). Sieciami zajmuje się od 1995r. (jeden z pierwszych ISP: PDi), w latach 2000-2006 budował i utrzymywał szkielet IP sieci ASTER, od 2006r zaangażowany w 100% w tematykę peeringu i PLIX. Jest przedstawicielem PLIXa na forach Euro-IX i European Peering Forum oraz w Krajowej Izbie Komunikacji Ethernetowej. Wspiera i doradza wielu polskim operatorom w kwestiach polityki BGP i rozbudowy punktów styku z innymi sieciami. Aktywnie pracuje nad obecnością zagranicznych operatorów treści w Polsce.

  • Łukasz Bromirski – inżynier systemowy i konsultant w Cisco Systems Polska. Od 2006 roku zajmuje się opieką nad największymi partnerami Cisco Systems w Polsce w projektach zawierających rozwiązania z dziedziny routingu, switchingu, bezpieczeństwa oraz rozwiązań specjalizowanych dla operatorów internetowych. Sieciami zajmuje się od 1997 roku, prowadzi projekty wykraczające poza pracę zawodową, ale związane z rozwiązaniami sieciowymi. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych sieciom, angażuje się w projekty mające na celu zwiększenie wiedzy dotyczącej nowoczesnych rozwiązań sieciowych wśród społeczności sieciowej. Jest jednym z członków Routing & Switching Advisory Team w Cisco Systems oraz posiadaczem podwójnego tytułu Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) dla specjalizacji Routing&Switching oraz Service Provider.

  • Marcin Mazurek – pracuje jako menadżer zespołu administratorów sieci w QXL Polska, firmy, która stworzyła tak znane przedsięwzięcia e-commerce jak Allegro.pl, Otomoto.pl, Platnosci.pl i inne. On i jego zespół odpowiedzialni są m.in. za projektowanie, zarządzanie i utrzymanie sieci IP, content switching i bezpieczeństwo w QXL. W branży od 1990 roku. Wcześniej pracował dla ogólnopolskich providerów takich jak GTS czy TDC/Multinet.

  • Robert Raszuk – Robert Raszuk pracuje jako Główny Inżynier w zespole IOS Routing Development Cisco Systems. Poprzednio był częścią zespołu Juniper Routing Protocol Engineering gdzie dołączył w styczniu 2007 roku jako inżynier po spędzeniu 10 lat w zespole Cisco System’s Routing Protocols Deployment and Architecture. Karierę w Cisco rozpoczął latem 1997 roku gdzie stał się częścią zespołu CA NSA stworzonego w celu konsultacji i projektowaniu sieci największych klientów Cisco (jak MCI i ATT). W 1999 roku przeszedł do zespołu inżynierów IOS, gdzie stał się częścią grupy LSSR, a później deweloperów MPLS. Później pracował nad komponentami systemu IOS-XR. Jest autorem i współautorem ponad 30 patentów i 10 draft’ów ietf oraz dokumentów RFC. W ciągu kilku ostatnich lat skupiał się na routingu na dużą skalę (szczególnie BGP), mpls i jego aplikacjach. Ma ponad 14 lat doświadczenia w dziedzinie sieci komputerowych i może się poszczycić znakomitą współpracą z wieloma światowymi providerami. Jego główną rolą w Cisco jest utrzymanie kontaktu między kluczowymi klientami a zespołem inżynierów routingu, pracując z klientami i innymi vendorami w IETF.

  • Rafał Szarecki – jest konsultantem w zespole do spraw Usług Profesjonalnych w Juniper Networks dla regionu EMEA od 2006 roku. Poprzednio pracował w Ericsson w zespole Usług i zespole Rozwiązań i NASK. Rafał ma ponad 10-cio letnie doświadczenie w branży sieci komputerowych. W trakcie swojej kariery, Rafał był zaangażowany w projektowanie i implementację wielu sieci dla największych polskich i europejskich operatorów. Jego główną specjalizacją jest implementacja usług opartych na MPLS i multicast.

  • Andrzej Targosz – na codzień pracuje w Fundacji Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA. Jest architektem i współorganizatorem, wraz z zespołem Fundacji PROIDEA, jednych z największych w Polsce, cyklicznych konferencji technicznych tj: CONFidence, Java Developers’ Day oraz PLNOG. Jest także współtwórcą konferencji meetBSD, które organizował w latach 2004 i 2005. W Fundacji dodatkowo zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu sieci i bezpieczeństwa teleinformatycznego, kierowaniem projektów i wdrożeniami sieciowymi. Sieci i bezpieczeństwo z nimi związane są jego pasją od 2000 roku. Jest założycielem i liderem Poland OWASP Chapter – lokalnego przedstawicielstwa organizacji promującej bezpieczne programowanie.

Platynowy sponsor:

  •  

Złoci sponsorzy:

  • Veracomp

Srebrni sponsorzy:

  • ATMAN
  • DE-CIX
  • Extreme Networks
  • Linx
  • PLIX

Sponsorzy:

  •  

Sponsor imprezy:

  •  

Patroni medialni:

  • e-biznes.pl
  • egospodarka.pl
  • heise-online.pl
  • magazynsystem.pl
  • netfocus.pl
  • www.techit.pl
  • webhosting.pl